Plemena prasat

V závodě Kosteleckých uzenin v Plané nad Lužnicí zpracováváme z 95 % vepřové maso dodávané od českých chovatelů, z toho 70-80 % masa je z českých chovů společnosti Agrofert. Jsme také schopni dokázat původ masa až k chovateli. V rámci holdingu Agrofert figuruje 22 farem chovající prasata, které jsou rozmístěné po celé České republice. Můžete se podívat v mapě farem.

Na farmách využíváme šlechtitelské programy firem Danbred, Topigs a PIC. V rámci těchto programů se využívají hlavně tato plemena prasat:

Plemeno bíle ušlechtiléBílé ušlechtilé

Plemeno je původem z Anglie, vyznačuje se výbornou růstovou a masnou schopností. Zvíře je středního tělesného rámce, má vzpřímené uši, bílé zbarvení, bílé štětiny a pro nás důležitou charakteristikou je dobré osvalení plece a kýty.

Více o bílém ušlechtilém zde.

 

 

Plemeno LandraceLandrace

Plemeno původem z Dánska, velmi plodné a s výbornými parametry masné užitkovosti. Landrace je také většího tělesného rámce, uši jsou klopené, barva kůže je narůžovělá, štětiny jsou bílé barvy. Plemeno má velmi dobře osvalenou kýtu.

 

plemeno-durocDuroc

Plemeno původem z USA, má jedny z nejlepších parametrů v reprodukci. Vyznačuje se dobrou růstovou schopností a tvorbou svaloviny. Plemeno je velkého tělesného rámce, klidného temperamentu, červeno-rezavého zbarvení. Uši jsou poloklopené, stejně jako Bílé ušlechtilé má dobře osvalenou plec a kýtu.

 

Zdroj: Wikipedie
Použité fotografie jsou pouze ilustrativní.

Aktuality

Vaření s námi je radost

Pro všechny, kteří mají rádi klasické české chutě a kvalitní maso, ale nechtějí ztrácet čas v kuchyni, jsme připravili novou řadu Snadné vaření.

více

V pohodě chovaná zvířata dávají nejlepší produkci

Pro krátký rozhovor jsme oslovili odborníka na chov prasat a v součastnosti také ředitele společnosti LIPRA PORK, a.s. pana Ing. Josefa Luku.

Začneme hned… více

Více informací k farmám!

Připravili jsme pro Vás podrobnější informace k farmám. Na mapě farem http://www.cz15.cz/mapa-farem.html se kromě umístění můžete podívat také na… více

Údaje podle §7 zákona o obchodních korporacích jsou dostupné na elektronické adrese www.kosteleckeuzeniny.cz.