O výrobě

Masokombinát v Plané nad Lužnicí je již dlouho stálicí mezi tuzemskými dodavateli masa. Provoz byl zahájen již v roce 1973 jako součást Jihočeského průmyslu masného, národní podnik České Budějovice. V běhu času zanikl Jihočeský průmysl masný a masokombinát byl po roce 1990 zprivatizován a dostává nový název Maso Planá a.s. V roce 1998 se stává součástí holdingu Agrofert. K 1. 1. 2010 se začíná psát společná historie se společností Kostelecké uzeniny, kdy probíhá fúze obou firem a Maso Planá se stává závodem společnosti Kostelecké uzeniny.

Závod se specializuje na zpracování vepřového masa a po rekonstrukci má největší porážkovou kapacitu v České republice. Každou hodinu se zde porazí 240 prasat. Jako jedni z prvních jsme začali používat novou technologii pro porážku jateckých vepřů. Omračování zvířat je prováděno oxidem uhličitým (CO2). Jedná se o nejmodernější systém omračování, kdy se minimalizují vady masa způsobené stresem zvířat.

Závod pracuje na principu kompletního výrobního programu – historie výrobku se tedy dá vysledovat od vlastní porážky až po jeho finální podobu. Zpracování masa podléhá přísným legislativním podmínkám a je také pod neustálým veterinárním dohledem. Zároveň je také závod velice často a přísně auditován obchodními řetězci, kteří si jako naši zákazníci také samozřejmě bedlivě hlídají kvalitu prodávaného zboží.

 

Letecký pohled na závod v Plané nad Lužnicí

Aktuality

Vaření s námi je radost

Pro všechny, kteří mají rádi klasické české chutě a kvalitní maso, ale nechtějí ztrácet čas v kuchyni, jsme připravili novou řadu Snadné vaření.

více

V pohodě chovaná zvířata dávají nejlepší produkci

Pro krátký rozhovor jsme oslovili odborníka na chov prasat a v součastnosti také ředitele společnosti LIPRA PORK, a.s. pana Ing. Josefa Luku.

Začneme hned… více

Více informací k farmám!

Připravili jsme pro Vás podrobnější informace k farmám. Na mapě farem http://www.cz15.cz/mapa-farem.html se kromě umístění můžete podívat také na… více

Údaje podle §7 zákona o obchodních korporacích jsou dostupné na elektronické adrese www.kosteleckeuzeniny.cz.